19 Ağustos 2017 Cumartesi

Gelir Testi Başvurusu Nasıl Nereye Yapılır?

Yargı paketindeki çok kritik ayrıntı

TBMM Adalet Komisyonu'nda yargı paketi ile ilgili görüşmeler sırasında 'Hakimlik sınavını kazandıkları halde HSYK ’ca mesleğe kabul edilmeyenlere yeni sınav hakkı' düzenlemesinin tek bir kadın hakim adayını kapsamasına CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün ve MHP Konya Milletv

14 Kasım 2014 Cuma 07:10
Bu haber kez okundu
Yargı paketindeki çok kritik ayrıntı
banner14

TBMM Adalet Komisyonu'nda yargı paketi ile ilgili görüşmeler sırasında 'Hakimlik sınavını kazandıkları halde HSYK ’ca mesleğe kabul edilmeyenlere yeni sınav hakkı' düzenlemesinin tek bir kadın hakim adayını kapsamasına CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün ve MHP Konya Milletvekili Faruk Bal tepki gösterdi.

CHP'li Yılmaz ile MHP'li Bal, ataması yapılmadığı için intihar eden hakim Didem Yaylalı'yı örnek vererek 'Hakimlik sınavını kazandıkları halde HSYK ’ca mesleğe kabul edilmeyenlere yeni sınav hakkı' düzenlemesine tepki gösterdi ve "Bir kişi için mi kanun çıkarılıyor?" diye sordu.

Tepkiler üzerine HSYK 3. Dairesi'nce, sınavı kazandıkları halde mesleğe kabulleri yapılmayanlara yeniden sınav hakkı getirildiğini belirten Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "325 kişi hakimlik stajı sonrası yazılı sınava giriyor, 324'ü sınavı geçiyor. Sadece bir kadın hakim adayı sınavda başarılı olduğu halde HSYK 3. Daire ’ce mesleğe kabul edilmemiştir. Bu düzenleme ile bu kadın hakim adayına yeniden sınav hakkı veriliyor” dedi. 

Bakan Bozdağ'ın bahsettiği hakim adayı Ayşegül Ekim, yaşadıklarını Habertürk'e "Sınavda kurban seçildim. Mağduriyetimi ilettim. Onlar da sağ olsunler elimizden tuttular" sözleriyle anlatmıştı.

banner18

    Yorumlar

banner11
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner19
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KİM KİMDİR? Tümü
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner12

banner9