17 Ağustos 2017 Perşembe

Gelir Testi Başvurusu Nasıl Nereye Yapılır?

Hükümetten Çözüm Süreci ile ilgili net mesaj

HDP Grup Başkanvekilleri'nin dün yaptıkları basın toplantısında verdikleri, "Çözüm süreci devam ediyor" mesajının ardından, bugün de AK Parti'den "Süreç devam ediyor" açıklaması geldi. Çözüm süreci ve Alevi açılımı hakkında açıklamalarda bulunana AK Parti Sözcü

14 Kasım 2014 Cuma 07:10
Bu haber kez okundu
Hükümetten Çözüm Süreci ile ilgili net mesaj
banner14

HDP Grup Başkanvekilleri'nin dün yaptıkları basın toplantısında verdikleri, "Çözüm süreci devam ediyor" mesajının ardından, bugün de AK Parti'den "Süreç devam ediyor" açıklaması geldi.

Çözüm süreci ve Alevi açılımı hakkında açıklamalarda bulunana AK Parti Sözcüsü Beşir Atalay "Kararlığımız sürüyor. Süreç sağlam zeminde, şeffaf yürümeye devam edecek. Güven kayması olursa sorunlar artar. Bu konularda tazelenme olduğunu görüyoruz." dedi.

İşte Atalay'ın konuşmasından önemli satır başları;

DAHA ŞEFFAF BİR ZEMİNDE DEVAM EDECEK

Çözüm süreci daha sağlam bir zeminde daha şeffaf bir şekilde devam edecek. Çözüm sürecindeki kararlığımız sürüyor. Çözüm süreci çalışmalarının devam etmesi yönünde iki taraflı irade beyanı var. Çözüm sürecinde kararlıyız, yol haritamız ve mutabakatımız tamam. Çözüm süreci ile güvenlik boşluğu oluşmaz, oluşmamalı.

"KİMSE BAHANELERE SIĞINMASIN"

Çözüm süreci bir güvenlik zaafı getirmez bun mazeret olarak kullananlar yanlış yapıyorlar.Tekrar duyuruyorum. Kamu düzeni konusunda hassas olunmalı, kimse bahanelere sığınmasın.

“YOL HARİTASININ İLK MADDESİ”

Çözüm süreci yol haritasının ilk maddesidir. Bu sağlanmadan yol alınamaz. Süreç sağlam zeminde, şeffaf yürümeye devam edecek. Güven kayması olursa sorunlar artar. Bu konularda tazelenme olduğunu görüyoruz. Bundan büyük memnuniyet duyarız.

DERSİM TARTIŞMASI

 Bu özrün bile çok önemli olduğunu söyleyen Atalay, "Geçmişte zulüm varsa bunları bugün dile getiren AK Parti ’dir. Cumhurbaşkanımız Başbakan ’ken özür dilemiştir. Bir de genel başkanları özür dilesin. Bu özür bile çok önemli ben o özrü bile çok önemli görüyorum" diye konuştu.

 

 

Kaynak : Haber7

    Yorumlar

banner11
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner19
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KİM KİMDİR? Tümü
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner12

banner9