23 Ağustos 2017 Çarşamba

Gelir Testi Başvurusu Nasıl Nereye Yapılır?

Bahçeli’ye 4.9 kuruşluk tazminat davası

Dersim Askeri Harekatı sırasında ailesinden 9 kişi öldürülen Hüseyin Akgün isimli vatandaş, Dersim ’e yönelik sözleri nedeniyle MHP Lideri Devlet Bahçeli hakkında Asliye Hukuk Mahkemesi ’nde 4.9 kuruşluk manevi tazminat davası açtı. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devl

14 Kasım 2014 Cuma 07:10
Bu haber kez okundu
Bahçeli’ye 4.9 kuruşluk tazminat davası
banner14

Dersim Askeri Harekatı sırasında ailesinden 9 kişi öldürülen Hüseyin Akgün isimli vatandaş, Dersim ’e yönelik sözleri nedeniyle MHP Lideri Devlet Bahçeli hakkında Asliye Hukuk Mahkemesi ’nde 4.9 kuruşluk manevi tazminat davası açtı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli ’nin Dersim katliamına yönelik sarf ettiği sözler tepki çekmeye devam ediyor. MHP liderinin sözleri nedeniyle Tunceli ’de basın açıklamaları gerçekleştirilmesinin ardından katliam sırasında ailesinden aralarında çocukların da bulunduğu 9 kişiyi kaybeden Hüseyin Akgün de Bahçeli hakkında 4.9 kuruşluk manevi tazminat davası açtı.

SİYASET MALZEMESİ YAPILMASIN

Hüseyin Akgün, Dersim hadisesinin siyaset malzemesi yapılmasına tepki göstererek, "Geçmişin Başbakanı şimdiki Cumhurbaşkanı devlet adına özür dilemiştir. Bugünkü başbakan özür dilemiştir. Cumhuriyet Halk Partisi bu konuda özür dilemiştir. Bu özürler yetmiyor. Mademki bu gerçekleri araştırmak istiyorlarsa devlet arşivlerini, yabancı arşivleri açsınlar. Komisyonlar kurarak bu işin hakikatini ortaya koysunlar" dedi.

MHP liderinin o dönem öldürülenler için cani, ihanetçi, nifakçı gibi ifadeler kullanmasının kendisini incittiğini belirten Akgün, "1938 yılında ailem etkilendi. Neslimiz tükendi. Bunlarla ilgili davalar açtım. Davalarım sürüyor. Benim aile toplum kağıdından da görüleceği gibi öldürülen 9 kişi hepsi çoluk çocuk, anne emziğinde. Devlet Bahçeli ’nin bu insanlara yönelik sözleri ağrıma gitti. Bununla ilgili sembolik manevi tazminat davası açtım. Bahçeli ’yi Türkiye mahkemelerinde yargılamak istiyorum" diye konuştu.

Kaynak : İHA

    Yorumlar

banner11
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner19
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KİM KİMDİR? Tümü
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner12

banner9