26 Eylül 2017 Salı

Gelir Testi Başvurusu Nasıl Nereye Yapılır?

Mikrosefali Nedir?

mikrosefali, mikrosefali hastalığı, bebeklerde mikrosefali, çocuklarda mikrosefali, mikrosefali, mikrosefali hastalığı, mikrosefali hastalığı neden olur, mikrosefali hastalığı nedir, mikrosefali ne demek, mikrosefali nedenleri, mikrosefali sebepleri Mikrosefali, kafa büyüklüğünün

05 Mart 2013 Salı 22:34
Bu haber kez okundu
Mikrosefali Nedir?
banner14

mikrosefali, mikrosefali hastalığı, bebeklerde mikrosefali, çocuklarda mikrosefali, mikrosefali, mikrosefali hastalığı, mikrosefali hastalığı neden olur, mikrosefali hastalığı nedir, mikrosefali ne demek, mikrosefali nedenleri, mikrosefali sebepleri Mikrosefali, kafa büyüklüğünün standart değerler altında kalması, kafanın çocuğun yaşına oranla küçük kalması sorunudur. Yeni doğan bebeklerin rutin kontrolleri sırasında her çocuk doktoru muayene esnasında bebeklerin kafa büyüklüğünü de ölçmektedir. Hekimin yapmış olduğu rutin kontroller sırasında çocuğun kafa yapısının yaşıtlarına oranla küçük kaldığını saptaması durumunda mikrosefali hastalığı teşhisini koyar. Bir çocuğun kafa yapısı normal değerler altında ise beyin gelişiminde de sorun olduğunu gösterir. Gelişmeyen kafa yapısı beyin fonksiyonlarının da gelişimini etkilediği için ebeveynlerin bu konuda bilinçlenmesi son derece önemlidir.

Çocuğun kafa yapısında yaşanan bu gelişmemişlik sorununun nedenlerini hekimler şöyle sıralamakta;

beyin gelişiminde sorun, doğum esnasında enfeksiyona maruz kalma, genetik bozukluklar, hamilelikte alkol ve radyasyon ya da toksiklere maruz kalma ve kemik sorunlarıdır.

 

Bu faktörlerin sebep olduğu mikrosefali hastalığı çocuğun bilişsel işlevlerinde bozukluğa, dikkat eksikliğine ya da serebral palsiye neden olur. Mikrosefali hastası çocuklarının büyük bir bölümü ise sara (epilepsi) hastası olmaktadır.

]]>

banner18

    Yorumlar

banner11
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner19
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KİM KİMDİR? Tümü
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner12

banner9