17 Ağustos 2017 Perşembe

Gelir Testi Başvurusu Nasıl Nereye Yapılır?

Altın Portakal'ın 'Venüs Heykelciği' tanıtıldı

Antalya, altın portakal film festivali, halit refiğ, 'Venüs Heykelciği', Kültürel Etkinlikler haberleri, Kültürel Etkinlikler Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve Festival Başkanı Menderes Türel ile Festival Direktörü Elif Dağdeviren'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen g

11 Eylül 2014 Perşembe 19:40
Bu haber kez okundu
Altın Portakal'ın 'Venüs Heykelciği' tanıtıldı
banner14

Antalya, altın portakal film festivali, halit refiğ, 'Venüs Heykelciği', Kültürel Etkinlikler haberleri, Kültürel Etkinlikler Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve Festival Başkanı Menderes Türel ile Festival Direktörü Elif Dağdeviren'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen geceye, festivalin Jüri Başkanı Yılmaz Erdoğan, jüri üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Menderes Türel, “Sinemamızın en usta en ünlü üyeleri film festivalimize destek oldular. 51'incisini düzenleyeceğimiz Altın Portakal Film Festivali'ni yine ilk dönemdeki belediye başkanlığımda olduğu gibi, Avrupa'daki rakipleriyle yarışır bir hale getirmek gibi bir iddiayı ortaya koyacağız. 13 milyonu aşkın turisti ağırlayan şehrimizde bu etkinliklerin en iddialısını ortaya koymak bizim misyonumuzdur. Festival boyunca bütün sinemaseverleri Antalya'ya davet ediyorum" dedi.

Oyuncu-yönetmen Yılmaz Erdoğan da, “Festival memleketimizde sinemanın gideceği ve geldiği yer açısından önemli. Film sektörü televizyon sektörüyle birlikte büyüyen bir işkolu. Seyircinin sinema salonlarına koştuğu bir festival olmasını ümit ediyorum. Bunun için de elimden geleni yapmaya gayret edeceğim" şeklinde konuştu.

HALİT REFİĞ'E ÖDÜL

Gecede, 1964 yılında yapılan ilk festivalde "En İyi Film" seçilen "Gurbet Kuşları" ile yönetmen Halit Refiğ'e verilen ödül, bu yıl verilecek olan “Venüs heykelciği"yle bir araya getirildi. Gecede, davetliler arasında bulunan Halit Refiğ'in eşi Gülper Refiğ, yaptığı konuşmada, “Bizim sinemanın arkasında, çok büyük bir entelektüel birikim ve sermaye yok. Asgari şartlar zor, ancak yürek var" dedi.

VENÜS HEYKELCİĞİ BASINA TANITILDI

Davette, 51 yaşındaki ilk ödülün URART tarafından aslına uygun bir şekilde yeniden tasarlanan ulusal ve uluslararası yarışmaların ödülü \'Venüs heykelciği\' de basına tanıtıldı.

Halit Refiğ'e verilen ilk ödülden yola çıkılarak, geleneği temsilen aslına uygun bir şekilde bronzdan yapılan ödülün boyu 33 cm, kaidesi de siyah. Toros mermerden yapılan heykelciğin elinde ise festivalin simgesi olan altın kaplama “Altın Portakal" yer alıyor.

Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin Uluslararası Uzun Metrajlı Film Yarışması'nda verilecek ödül ise yine URART tarafından geleceği temsilen klasik heykelin modern yorumlaması olarak düşünülerek kübik yüzeylerden oluşuyor. Siyah Toros mermer kaidesi üzerinde 33 cm yüksekliğindeki bronz heykelciğin elinde de, yine festivalin simgesi altın kaplamadan oluşan “Altın Portakal" bulunuyor.

Kaynak: DHA

banner18

    Yorumlar

banner11
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner19
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KİM KİMDİR? Tümü
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner12

banner9