24 Ağustos 2017 Perşembe

Gelir Testi Başvurusu Nasıl Nereye Yapılır?

Yağlardan kurtulmanın en kestirme yolu

Haber, Güncel Haberler, Son Dakika Haberleri, Türkiye, Dünya, Politika, Ekonomi, Finans, Döviz, Borsa, Spor, Futbol, siyaset, Sağlık, Kültür Sanat, Müzik, Sinema, Magazin, Moda, Bilim Teknoloji, Köşe Yazıları, Tatil, Hava Durumu, TV, Canlı En son kabul gören liposuction yöntemi olmak

29 Ekim 2014 Çarşamba 07:48
Bu haber kez okundu
Yağlardan kurtulmanın en kestirme yolu
banner14
Haber, Güncel Haberler, Son Dakika Haberleri, Türkiye, Dünya, Politika, Ekonomi, Finans, Döviz, Borsa, Spor, Futbol, siyaset, Sağlık, Kültür Sanat, Müzik, Sinema, Magazin, Moda, Bilim Teknoloji, Köşe Yazıları, Tatil, Hava Durumu, TV, Canlı

En son kabul gören liposuction yöntemi olmakla birlikte, 2006 yılında FDA onayı almasıyla, yaygınlığı artmıştır. Lazer enerjisi kullanılarak yağ hücrelerini daha yoğun parçalar ve diğer liposuction yöntemlerine göre üstünlükleri vardır.

Boy/kitle oranı ideale yakın, lokalize yağ fazlalıkları olan hastalar için kullanılmaktadır. Lokal anestezi ve sedasyon altında operasyon yapılabilir. Uygulama, mutlaka hastane koşullarında yapılmalıdır.

Lazer Liposuction'da en büyük avantajlar;

Cilt sıkılaştırma fonksiyonu ile diğer yöntemlerde oluşabilecek dalgalanma, sarkma gibi vücut şekil bozukluklarında azalma

Erken dönemde günlük hayata dönebilme

Bu teknikte Genel Anestezi şart değildir

Morluk, şişlik ve ağrının diğer liposuction yöntemlerine göre daha az olmasıdır.

Lazer Liposuction yöntemi kalça, bel, baldır, bacak ve yüz bölgelerine uygulanabilmektedir. Diğer bir anlamda, selülit ve lokal yağlanmaların görüldüğü her bölgede uygulama imkanı vardır.

Sistemin verdiği imkanlar ile noktasal (küçük başlıklı) başlıklar kullanılabildiği gibi, geniş alanlı başlıklar da kullanılmaktadır.

Liposuction vücut konturlarını düzeltebilir, kişinin kendine güvenini arttırabilir, fakat asla tümüyle ideal bir vücut yaratamaz. Lazer Liposuction teknik uygulaması için ideal hastalar; normal vücut ağırlığı olan, sıkı ve elastik bir cilt yapısına sahip, fakat belli vücut bölgelerinde aşırı yağ kitleleri olan hastalardır. Yaş çok önemli olmamakla birlikte, yaşlanma ile deri elastikiyeti azalmakta ve liposuction uygulama endikasyonu azalmaktadır.

Lazer Liposuction ile deride yapılan sıkılaştırma uygulaması sonrası toparlanma daha erken ve daha fazla olmaktadır.

Lazer Liposuction yönteminin en çok eleştirilen özelliği, alınan yağ miktarının azlığı sonucu yeterli sonuç alınamamasıydı. Günümüzde 2. Jenerasyon Lazer Liposuction cihazlarında güç arttırılarak, daha fazla miktarda yağ alabilme seçeneği eklenmiştir.

Gene, son dönemde Lazer Liposuctionun fazla miktarda yağ alınması gereken hastalarda, klasik liposuction yönteminden sonra, cilt sıkılaştırma özelliğinden faydalanılarak, tamamlayıcı bir yöntem olabileceği tartışılmaktadır.

Sonuçta, Lazer Liposuction yöntemiyle, doğru hastada ve doğru ellerde kullanılırsa, çok yüz güldürücü sonuçlar alınabilir.

    Yorumlar

banner11
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner19
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KİM KİMDİR? Tümü
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner12

banner9