26 Eylül 2017 Salı

Gelir Testi Başvurusu Nasıl Nereye Yapılır?

Uzun dönem askerlik kısalacak mı 2013 ? Askerlik kısalıyor mu ? Askerlik ne zaman kısalacak

Uzun dönem askerlik kısalacak mı 2013 ? Askerlik kısalıyor mu ? Uzun dönem askerlik kaç ay olacak ? Askerlik kısalıyor mu 2013, askerlik kısalıyor 2012,askerlik kısalacak mı,askerlik 12 ay,askerlik düşüyor,askerlik kısalıyor mu,askerlik kısalıyor mu haber,askerlik kısalıyor mu son dakika,askerlik kısalıyor 2013askerlik kısalıyor 2012,askerlik kısalacak mı,askerlik 12 ay,askerlik düşüyor,askerlik kısalıyor mu,askerlik kısalıyor mu haber,askerlik kısalıyor mu son dakika,askerlik kısalıyor 2013 AK Parti’nin Kızılcahamam kampında gündemde askerlik konusu da vardı.Askerlik ne zaman kısalacak ?Askerlik süresi kısalıyor mu? sorularının cevabı burada!

07 Mayıs 2013 Salı 18:42
Bu haber 764 kez okundu
Uzun dönem askerlik kısalacak mı 2013 ? Askerlik kısalıyor mu ?  Askerlik ne zaman kısalacak
banner14
Uzun dönem askerlik kısalacak mı 2013 ? Askerlik kısalıyor mu ?  Uzun dönem askerlik kaç ay olacak ? Askerlik kısalıyor mu 2013, askerlik kısalıyor 2012,askerlik kısalacak mı,askerlik 12 ay,askerlik düşüyor,askerlik kısalıyor mu,askerlik kısalıyor mu haber,askerlik kısalıyor mu son dakika,askerlik kısalıyor 2013askerlik kısalıyor 2012,askerlik kısalacak mı,askerlik 12 ay,askerlik düşüyor,askerlik kısalıyor mu,askerlik kısalıyor mu haber,

  Uzun  dönem askerlik kısalacak mı 2013 ? Askerlik kısalıyor mu ? .  Uzun  dönem askerlik kaç ay olacak ? Askerlik kısalıyor mu 2013. AK Parti’nin Kızılcahamam kampında gündemde askerlik  konusu  da vardı.Askerlik ne zaman kısalacak ?Askerlik süresi kısalıyor mu? sorularının cevabı burada!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,  20. İstişare  ve  Değerlendirme Toplantısı’nın basına kapalı bölümünde, milletvekillerinin sorularını cevapladı.

Alınan bilgilere göre Meclis Milli Savunma Komisyonu Başkanı Oğuz Kağan Köksal, çözüm süreciyle birlikte terörle mücadelede eskisi kadar askere ihtiyaç olmadığını savunarak bedelli askerliği  gündeme  getirdi.

4 AY VE 12 AY GÜNDEMDE

Erdoğan ve Yılmaz süre konusunda bilgi vermekten kaçındı. Akşam Gazetesi'nin haberine göre, yükseköğretim mezunları için kısa dönem askerlik süresi olan 6 aylık askerliğin 4 aya, 15 ay olan uzun dönem zorunlu askerliğin de 10-12 aya düşürülebileceği belirtiliyor. Söz konusu çalışma Milli Savunma Bakanlığı tarafından yürütülüyor. Askerlik süresindeki kısalmanın 2013 sonuna yetiştirilmesi planlanıyor.

Bunun üzerine Başbakan Erdoğan, yakın zamandaki bedelli askerlik uygulamasını hatırlatarak, yeni bir girişimin meseleyi sulandırmak anlamına geleceğini söyleyerek talebe karşı çıktı. Ancak hemen ardından şu müjdeyi verdi:

“Bununla ilgili başka bir çalışmamız var. Askerliğin süresinin kısaltılması ile ilgili çalışmamızı sürdürüyoruz.” Ancak Erdoğan detay vermedi; askerlik süresinin kaç aya düşeceğini söylemedi.

Oğuz Kağan Köksal da askerlikle ilgili bir başka önemli çalışmadan söz etti. Komisyon olarak yaptıkları bir çalışma hakkında Başbakan Erdoğan’a bilgi veren Köksal, 2 yıl uzman çavuşluk yaptıktan sonra KPSS’ye girmeden memuriyete girme hakkını zorlaştıracaklarını belirtti. Köksal, bu süreyi 2 yıldan 7 yıla çıkaracaklarını bildirdi. Böylece uzman çavuşluğun, memuriyete giriş kapısı olmaktan çıkarılacağını dile getirdi. Ayrıca memuriyete geçişte uzman çavuşlarının sicilinin temiz olmasını bir kriter olarak koyacaklarını ve kurumlara girişlerde mülakat olacağını anlattı. Kamu kurumlarında da orman muhafaza ve güvenlik işlerine öncelik verileceğini aktardı.

    Yorumlar

banner11
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner19
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KİM KİMDİR? Tümü
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner12

banner9