19 Ağustos 2017 Cumartesi

Gelir Testi Başvurusu Nasıl Nereye Yapılır?

Fenerbahçe Otobüsüne Saldırdılar !

Süper Lig'in 26. haftasında Çaykur Rizespor ile oynanan maçtan dönen Fenerbahçe kafilesine, Karadeniz Sahil Yolu'nda, Trabzon'un Sürmene ilçe girişinde silahlı saldırı düzenlendi. Futbolcuları taşıyan otobüs isabet aldı. Otobüs şoförü Ufuk Kıran (41) ağır yaralandı.Şoförün yanındaki cam tamamen patladı, otobüsün ön camı ise 5 ayrı noktadan hasar gördü.

05 Nisan 2015 Pazar 09:24
Bu haber 584 kez okundu
Fenerbahçe Otobüsüne Saldırdılar !
banner14
 Fenerbahçe kafilesine yönelik silahlı saldırıda ağır yaralanan otobüs şoförü Ufuk Karın (41), Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

Çaykur Rizespor maçı sonrası Trabzon'a dönerken gerçekleşen saldırının ardından polis otosu ile Sürmene Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Kıran, buradaki ilk müdahalenin ardından KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'ne sevk edilmişti. Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi Başhakemi Prof. Dr. Tevfik Özlü, burada yapılan detaylı tetkiklerin ardından yaptığı açıklamada, otobüs şoförü Ufuk Kıran'ın silahla yaralandığını söyledi. Özlü, "Şoförümüzün sağlık durumu şu anda stabil, hayati fonksiyonları tamamen normal. Bir miktar kanaması vardı ağız içinde, o kanama durmuş durumda. Genel olarak vücudunun başka yerinde bir travma yok. Sadece yüz kemiği üzerinde sol tarafta bir kurşun giriş yeri var, Onun hemen altında da iç kemikte bir metal parçası gözüküyor. Dolaysıyla muhtemelen bir silah yaralanması olarak değerlendirildi. Tabi ağız içinde de bir metal parçası da aldık, incelemek üzere emniyet güçlerimize teslim edildi. Bununla ilgili daha sonra emniyet güçleri bir açıklama yapacaktır" dedi.

Ufuk Karın'ın genel durumunun iyi olduğunu ifade eden Özlü, şahsın yoğun bakım ünitesine alınacağını ve takibine burada devam edileceğini sözlerine ekledi.

Saldırıda otobüsün şoförü Ufuk Kıran (41) yaralandı. Şoförün Rize'nin Gündoğdu nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

Fenerbahçe otobüsüne silahlı saldırı

"FUTBOLCULAR ÖLSÜN İSTİYORLAR"

'Bundan sonra bizde efendilik bitti'Fenerbahçe Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, olay yerinde açıklamalarda bulundu. Uslu, "Türkiye zor günlerden geçiyor. Ama şimdi gördüğünüz vaka, normal bir vaka değil. Bu, direkt olarak şöförü öldürmeye ve yaralamaya yönelik bir saldırı. Çünkü başka yere yok. Yalnız şoföre saldırı var. Başka yere ateş edilmiyor. Otobüs uçsun parçalansın futbolcular ölsün istiyorlar. Bunun başka bir anlamı yok" dedi.

Sarı lacivertli kulübün doktorunun ilk müdahaleyi şoföre yaptığını belirten Mahmut Uslu, "Doktorumuz şoförün burnunu kapatmış, kan ağzından gelmiş. Ağzını kapatmış, bu sefer kan burnundan gelmiş. Yerler kan içinde. İnşallah düzelir. Biz bugüne kadar hep sustuk, artık susmayız. Yeter artık. Bundan sonra efendilik bizden gider. Herkes konuştuğu için buralara geldi bu konu. Biz Trabzon'a her geldiğimizde tarlalardan gittik sesimizi çıkarmadık. O yasa Passolig'le düzelmez" diye konuştu.

fenerbahce otobusu saldiriya ugradi sofor yaralandi ek fotograflar

fenerbahce otobusu saldiriya ugradi sofor yaralandi ek fotograflar

Fenerbahçe yöneticisi Ekşioğlu: Tam bir vahşet

Fenerbahçe yöneticisi Ekşioğlu: Tam bir vahşetFenerbahçe otobüsüne yapılan silahlı saldırı sırasında otobüste bulunan Fenerbahçe yöneticisi İlhan Ekşioğlu saldırıyla ilgili konuştu. Ekşioğlu, "Söyleyecek hiçbir şey yok bu vahşet" dedi.

 

 

VALİ ÖZ: OLAY TÜM YÖNLERİYLE ARAŞTIRILIYOR

Trabzon Valisi Abdülcelil Öz: Saldırı bir araçtan yapıldıYaklaşık 45 dakika takım otobüsünde bekleyen Fenerbahçeli futbolcular, daha sonra olay yerine çağrılan polis midibüsü ile yoğun güvenlik önlemleri altında Trabzon Havalimanı'na getirildi. Sarı-lacivertli kafileyi burada, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz ve Trabzonspor Başkan Yardımcısı Yakup Aslan yolcu etti. Öz ve Aslan, Fenerbahçeli yönetici Mahmut Uslu'ya geçmiş olsun dileklerini iletti. Vali Öz, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, olayın tüm yönleri ile araştırılmaya başlandığını belirtti. Otobüs şoförünün Sürmene Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalesinin ardından her türlü ihtimale karşı KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'ne sevk edildiğini anlatan Öz, şoförün gözünün altında bir yara izi olduğunu, bunun nedeninden kesin emin olunmadığını belirtti. Öz, Farabi Hastanesi'nde yapılacak tetkiklerden sonra durumun netlik kazanacağını kaydetti.

fenerbahce otobusu saldiriya ugradi sofor yaralandi ek fotograflar

TFF: Fenerbahçe'ye yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz

TFF: Fenerbahçe'ye yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruzTürkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig'in 26. haftasında Çaykur Rizespor ile oynadığı müsabakanın ardından İstanbul'a dönmek üzere Trabzon'a hareket eden Fenerbahçe kafilesine yapılan silahlı ve taşlı saldırıyı kınadı.

'Fenerbahçe'ye yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz' başlığı ile yapılan Futbol Federasyonu'nun açıklamasında, "Bu akşam oynanan Çaykur Rizespor-Fenerbahçe maçının ertesinde Fenerbahçe kafilesine yönelik saldırıyı şiddetle kınıyor, tüm Fenerbahçe camiasına geçmiş olsun diyor, saldırıda yararlanan araç şoförüne acil şifalar diliyoruz." denilerek şu ifadelere yer verildi:

"Bu saldırıyı sadece güzide bir kulübümüze değil Türk futboluna yapılmış bir saldırı olarak addediyor ve sorumluların yakalanıp bir an önce hakettikleri cezayı almaları için Türkiye Futbol Federasyonu olarak olayın takipçisi olacağımızı beyan ediyoruz.

Bu vesileyle tüm futbol camiasına, medyaya ve özellikle de yöneticilerimize, futbol ortamını geren, şiddeti kışkırtan beyanatlarından uzak durmaları ve tam bir sorumluluk bilinciyle hareket etmeleri gereğini bir kez daha önemle hatırlatmak istiyoruz."

Klüplerden çirkin saldırıya kınama

Trabzonspor, Çaykur Rizespor, Beşiktaş Kulüpleri ; Fenerbahçe'ye yapılan saldırıyı kınadı.

BEŞİKTAŞ: GEÇMİŞ OLSUN

Beşiktaş'tan yapılan açıklamada ise şöyle denildi:  "Çaykur Rizespor deplasmanından dönmekte olan Fenerbahçe Spor Kulübü futbolcularını ve teknik heyetini taşıyan otobüse yapılan silahlı saldırıyı esefle kınıyoruz. Saldırıda yaralanan otobüs şoförüne acil şifalar dilerken, Fenerbahçe Spor Kulübü'ne, futbolculara ve teknik heyete geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz."

 

 

TRABZON: AHLAKSIZ SALDIRIYI KINIYORUZ

Trabzonspor ise yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: "Çaykur Rizespor maçı sonrası Trabzon Havalimanına dönerken Sürmene istikametinde Fenerbahçe kafilesinin içinde bulunduğu otobüse yapılan, spor ve insanlıkla bağdaşmayan çirkin ve ahlaksız saldırıyı esefle kınıyoruz. Fenerbahçe camiasına geçmiş olsun diyor, saldırıda yaralanan otobüs şoförüne acil şifalar diliyoruz. Bu saldırıyı yapanların biran önce emniyet güçlerimiz tarafından bulunup, adalete teslim edilmesini bekliyoruz."

Siyasiler tek ses: Alçakça saldırıdır, kınıyoruz

Fenerbahçe kafilesini taşıyan otobüsün Çaykur Rizespor maçı sonrasında Trabzon Havalimanı'na doğru yol aldığı sırada saldırıya maruz kalması hem Başbakan hem muhalfetçe kınandı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Twitter hesabından "Fenerbahçe kafilesine yapılansaldırıyı kınıyorum. Tüm spor camiasına ve Fenerbahçe Spor Kulübü'ne geçmiş olsun. Faillerin en kısa zamanda yakalanıp adalete teslim edilmesi için tüm çalışmalar titizlikle sürmektedir. Trabzon Valisi ile görüştüm ve her türlü tedbirin alınması yönünde talimat verdim" mesajını paylaştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklamada, "alçakça" olarak nitelediği saldırıyı, nefretle kınadığını belirtti. Olayda yaralanan araç sürücüsüne acil şifalar dileyen Kılıçdaroğlu, Fenerbahçe Kulübü yöneticilerine, futbolcularına ve taraftarlarına da geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

Fenerbahçe'ye saldırı dünya basınında: Şok!

Rize'den Trabzon'a giden Fenerbahçe takım otobüsüne Sürmene'de silahlı saldırı Avrupa medyasının manşetinde yer aldı. Büyük tepki çeken olay İspanyol, Fransız ve İngiliz basınında da büyük yankı uyandırdı. Saldırı, gecenin flaş haberi olarak duyuruldu.

İşte dünya basınında gazete ve haber sitelerinin yaptığı yorumlar:

Sport:Türkiye’de şiddet! Fenerbahçe takımına silahlı saldırı. Şoför ağır yaralı.

Marca:Türk futbolu Çaykur Rizespor-Fenerbahçe maçının ardından üzücü bir olayın kahramanı oldu. Takım otobüsüne atılan ateş sonucu sürücü yaralandı ve Fenerbahçe takımı o sırada İstanbul’a dönüş için uçağa yetişmek için yoldaydı.

AS:Fenerbahçe otobüsüne ateş. 5-1’lik Rize galibiyeti sonrası Fenerbahçeli futbolcuları taşıyan otobüs Trabzon’da saldırıya uğradı. Ateş sonucu sürücü ağır yaralandı.

L’Equipe:Rize deplasmanından 5-1’lik galibiyetle ayrılan Fenerbahçe Kulübü, Trabzon’da saldırıya uğradı. Olayda sürücü yaralanırken, futbolcular herhangi bir yara almadı.

Globo Esporte:Fenerbahçe galibiyetten sonra saldırıya uğradı. Olay sonrası şoför hastaneye kaldırılırken, teknik heyet İstanbul’a dönüş için havaalanına götürüldü.

Daily Mirror: Fenerbahçe takımını taşıyan otobüse maç sonrası silahlı bir çete tarafından ateş açıldı. Saldırıyı Trabzonlu bazı taraftarların gerçekleştirdiği konuşuluyor.

ZAMAN.COM.TR

    Yorumlar

banner11
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner19
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KİM KİMDİR? Tümü
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner12

banner9