26 Eylül 2017 Salı

Gelir Testi Başvurusu Nasıl Nereye Yapılır?

2014 Şubat Öğretmen Atama Kontenjanları

2014 şubat öğretmen atamaları taban puanları,2014 şubat öğretmen atamaları kontenjanları,2014 şubat öğretmen atamaları kontenjanları,2014 ağustos öğretmen atamaları kontenjanları,2014öğretmen atamaları kontenjanları,2014 şubat öğretmen atamaları minimum puanlar,2014 şubat öğretmen atamaları kurum bazında taban puanları,2014 şubat öğretmen atamaları branş sıralaması

14 Ocak 2014 Salı 17:10
Bu haber 485 kez okundu
2014 Şubat Öğretmen Atama Kontenjanları
banner14
 2014 Şubat öğretmen atamaları ile ilgili kesin olmayan sayılar konuşulmaya başlandı. Nereden sızdırıldığı belli olmayan şubat kontenjan sayılarını sizlere duyuyoruz.

2014 Şubat atamasında 10 bin öğretmenin alınacağını Başbakan müjde olarak öğretmenlere duyurmuştu. Anca hangi branştan ne kadar öğretmen alınacağı hakkında herhangi bir bilgi yoktu. Trend Haber olarak memur haberlerini, öğretmen haberlerini yakından takip ediyoruz.

Şubat atamalarında hangi branştan kaç öğretmen atanacağı bilgisinin sızdırıldığı haberleri dolaşıyor. Trend Haber olarak sızdırılan kontenjan sayılarına ulaştık ve sizlere sunuyoruz.

Verilen kontenjan bilgisinde en fazla kadronun sınıf öğretmenlerinin aldığı görülüyor. Bunun yanında onu rehberlik ve din kültürü branşları takip ediyor. Şubat 10 bin atamalarındaki rakamların bu şekilde olacağı iddia ediliyor. 

SON 10 YILDA 114 BİN ÖĞRETMEN EMEKLİ OLDU
 
Milli Eğitim Bakanlığı olarak son 11 yılda 407 bin 573 öğretmen alımı yaptıklarını anlatan Avcı, "Böylece öğretmen mevcudumuz son 11 yılda 2 katına çıktı. Öğretmen açığının giderilmesine yönelik kapsamlı bir çalışma gerçekleştirildi. Önümüzdeki yıllardaki öğretmen ihtiyacına yönelik projeksiyonlar yapıldı. Son 11 yılda 651 milli sporcu ve 1311 engelli öğretmen istihdamı yapıldı. Bu, KPSS dışında özel alım olarak yapıldı. Tüm bu istihdamlar sonunda 1 Eylül 2013 tarihi itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde 69 bin 415 eğitim kurumu yöneticisi, 739 bin 595'i kadrolu öğretmen olmak üzere toplam 809 bin 14 eğitim elemanımız bulunuyor. 2003-2013 yıllarında çeşitli nedenlerle ayrılan öğretmen sayıları muvafakat alarak ayrılan 6 bin 580 , emekli olan 114 bin 827, istifa eden 11 bin 686 olmak üzere toplam 133 bin 93 öğretmenimiz çeşitli nedenlerle bakanlığımızdan ayrıldı." dedi.
 
ATAMA BEKLEYEN 215 BİN ADAY VAR BİZİM İHTİYACIMIZ 127 BİN
 
Ülke genelinde atama bekleyen öğretmen adayı sayısının 215 bin olduğunu belirten Avcı, "Bizim toplam ihtiyacımız 127 bin. Ücretli olarak 39 bin öğretmen istihdam ediliyor. Kadro alamadığımız için ücretli öğretmen istihdam ediyoruz." diye konuştu. Milletvekillerinin Maliye'den kadro isteğinde bulunup bulunmadıklarını ve istemeleri halinde komisyon üyeleri olarak Maliye'den bakanlık adına kadro talebinde bulunabileceklerini iletmeleri üzerine Avcı, "Tabi ediyoruz ama isteyenin bir yüzü... Bu konuda şunu bilmenizde yarar var; Bu toplantıdan önce Şubat ataması bana sorulsaydı büyük ihtimalle Şubat'ta öğretmen alımı yapamayacağız diyecektim. Ama şimdi sizlerin de desteği ile Maliye bakanımızla da, Başbakanımızla da ve ilgili bakanlarımızla da bu hususu tekrar müzakere etmek ihtiyacını vurgulayacağım. Ama bir söz veremiyorum. Keşke kadrolar benim cebimde olsa da hepsini kullansak. Gerek iktidar, gerekse muhalefet milletvekillerine teşekkür ediyorum." açıklamasında bulundu.
Milletvekillerinin, "Sizi yüz üstü bırakmazlar arkanızda dururlar sayın bakan" sözlerine Avcı, "Biz mehter yürüyüşü ile gidiyoruz arada bir dönüp bakıyoruz geliyorlar mı diye." ifadelerini kullandı.
 
Soru cevap kısmının ardından Milli Eğitim Bakanlığının bütçesi komisyonda kabul edildi.
Kasım Ayı Öğretmen Atamaları
 
Öğretmen Atamaları, 2013- 2014 KPSS Öğretmen atamaları, Kasım ayı KPSS öğretmen atamaları, Şubat Ataması
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, resmi twitter sayfasından atama bekleyen öğretmenlere 2 iyi haber verdi:
Kasım ayında öğretmen ataması yapılacak.
 
Şubat ayında özre bağlı yer değiştirme yapılacak.
 
İşte Tekin'in Twitter'dan yaptığı o duyuru:
 
"Arkadaşlar iki konu üzerinde yoğun soru var. Çok kısa bir cevap vermek istiyorum. Kasım ayı içinde, 9 Eylül'de atanıp başlamayan arkadaşların yerine atama yapacağız. Bugün itibariyle tahminimiz 1000 (bin) civarında. Kesin rakam 9 Kasım'da belli olur.
İkinci konu Şubat ayında özre bağlı yer değiştirme işlemi yapıp yapmayacağımız. Evet inşallah Şubat ayında özre bağlı yer değiştirme yapacağız. Bu kez il içinde mağdur olan arkadaşların mağduriyetlerini gidermeye çalışacağız. Herkese iyi akşamlar…"
 
Küçük bir düzeltme il dışı için de başvuru alacağız tabi ki, ama önceliğimiz bu kez il içi özre bağlı yer değiştirmeler…"

    Yorumlar

banner11
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner19
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KİM KİMDİR? Tümü
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner12

banner9