26 Eylül 2017 Salı

Gelir Testi Başvurusu Nasıl Nereye Yapılır?

11 Eylül 1683 - Viyana Kuşatması Filmi İzle

11 Eylül 1683 - Viyana Kuşatması Filmi İzle, 11 Eylül 1683 Viyana Kuşatması Filmi türkçe İzle, 11 Eylül 1683 Viyana Kuşatması Filmi tek part İzle, Viyana Kuşatması Filmi İzle, Viyana Kuşatması Filmi türkçe İzle,Viyana Kuşatması Filmi tek part İzle Osmanlı'nın Viyana bozgununu anlatan 11 Eylül 1683 filmi, İtalya'da vizyona giriyor 11 EYLÜL 1683 - Viyana Kuşatması (Bitwa pod Wiedniem - Battle of Vienna - September Eleven 1683) vizyona giriyor.Osmanlı ordularının Viyana kuşatmasında bozguna uğramasını anlatan 11 Eylül 1683 filmi, İtalya'da 11 Nisan'da vizyona girecek.

11 Mart 2013 Pazartesi 19:42
Bu haber 2010 kez okundu
11 Eylül 1683 - Viyana Kuşatması Filmi İzle
banner14
Yaptığı fetihlerle birçok ülkeyi kendi topraklarına katan Osmanlı Ordusu’nun Viyana Kuşatması‘da başarısız olması hem maddi hem de manevi olarak büyük kayıplar vermesine neden oldu.


Osmanlı Ordusu’nun Viyana Kuşatması’nda başarısız olmasını konu alan İtalyan yapımı 
11 Eylül 1683 filmi İtalya’da 11 Nisan 2913′te vizyona girecek.

Film şimdiden İtalyanlar başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesi vatandaşlarıyla Türkler arasında sert tartışmalara neden oldu. 11 Eylül 1683 filminin Avrupa’daki Türk düşmanlığını körükleyeceği düşünülüyor. 
11 Eylül 1683 filminin fragmanını yazımızın devamında bulabilirsiniz.


Osmanlı'nın Viyana bozgununu anlatan 11 Eylül 1683 filmi, İtalya'da vizyona giriyor.

Osmanlı ordularının Viyana kuşatmasında bozguna uğramasını anlatan 11 Eylül 1683 filmi, İtalya'da 11 Nisan'da vizyona girecek.

İtalyan yönetmen Renzo Martinelli'nin yaptığı tarihi ve dini içerikli film, Viyana kuşatması sırasında Polonyalılarla işbirliği yaparak kentin düşmesini engelleyen, sonradan "aziz" payesi alan rahip Marco d'Aviano'nun yaşamını anlatıyor.

Filmde Rahip Marco d'Aviano'yu Murray Abraham, Merzifonlu Kara Mustafa Paşa'yı ise Enrico Lo Verso canlandırıyor. Film, gelecek yıl İtalyan devlet televizyonu RAI'de iki bölüm halinde ekranlara getirilecek.

YÖNETMEN MARTİNELLİ: FİLM İSLAM KARŞITI DEĞİL

Filmin adıyla ABD'deki 11 Eylül saldırılarına gönderme yapıldığıyla iddiasına yönetmen Martinelli karşı çıktı.

Martinelli, "Film asla İslam karşıtı değil. Tamamen tarihçilerin öngördüğü Viyana kuşatmasını yansıtan bir yapıt. Burada Haçlı Seferlerini de övmüyoruz. Sadece o dönemde Viyana'nın Osmanlı'nın eline düşmemesini sağlayan bir rahibin hayatını anlatıyoruz." derken, din adamı Marco d'Aviano Polonya ordusunu Osmanlı karşısına çıkmaya ikna etmese, belki dünya tarihinin değişebileceğinin altını çizdi.

Martinelli, '11 Eylül saldırılarına gönderme var' iddiası için ise, "11 Eylül 1683 kuşatma için bir dönüm noktası. 11 Eylül 2001'da İkiz Kuleler'e yapılan saldırılarla hiçbir ilgisi yok" vurgusu yaptı.

"TÜRK DÜŞMANI KUZEY BİRLİĞİ YARDIM ETTİ" İDDİASI

On milyon dolara mal olan İtalya-Polonya ortak yapımı filmin savaş sahneleri Romanya'da çekildi. Filmin yapımına Türk düşmanı olarak bilinen Kuzey Birliği'nin de maddi yardım yaptığı iddiası da haber olmuştu.

RAI'NİN ESKİ DANIŞMANI: İSLAM DÜNYASINI AYAĞA KALDIRACAK

RAI'nin eski müessese danışmanı Rizzo Nervo, "filmin eski bir proje olduğunu belirtirken, "Bence hem pahalı, hem de lüzumsuz bir yapıt. RAI'de nasıl yayınlayacaklar bilmiyorum. Mutlaka İslam dünyasını ayağa kaldıracaktır"sözlerini ekledi.

TÜRK OYUNCULAR PROJEYİ REDDETMİŞTİ

Yönetmen Martinelli, filmin çekim aşamasında Türkiye'den Halil Ergün, HalukBilginer, Ahmet Mümtaz Taylan ve Kenan İmirzalıoğlu gibi oyunculara teklif götürmüş ancak olumsuz yanıt almıştı.

    Yorumlar

banner11
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner19
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KİM KİMDİR? Tümü
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner12

banner9