23 Ağustos 2017 Çarşamba

Gelir Testi Başvurusu Nasıl Nereye Yapılır?

KPSS sonuçları ne zaman açıklanıyor?

ÖSYM tarafından açıklanması beklenen KPSS sonuçlarında heyecan en üst seviyeye çıkmış durumda. KPSS ön lisans ve ortaöğretim sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda net bir açıklama gelmese de KPSS sonuçlarının kısa bir süre içerisinde açıklanması bekleniyor. Ö

15 Ekim 2014 Çarşamba 07:36
Bu haber kez okundu
KPSS sonuçları ne zaman açıklanıyor?
banner14

ÖSYM tarafından açıklanması beklenen KPSS sonuçlarında heyecan en üst seviyeye çıkmış durumda. KPSS ön lisans ve ortaöğretim sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda net bir açıklama gelmese de KPSS sonuçlarının kısa bir süre içerisinde açıklanması bekleniyor. ÖSYM tarafından resmi bir açıklama gelmemiş olması ise KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun her gün sorulmasına neden oluyor. 

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak henüz net bir tarih vermek mümkün değil ancak geçen zamanı ve ÖSYM'nin daha önceki sınavları ne kadar kısa sürede açıkladığını düşünürsek KPSS sonuçları çok yakın zamanda açıklanabilir.

KPSS SINAV SONUÇLARININ DUYURULMASI

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM ’nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. 
Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. 
İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.
ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır. 

Bu sınava katılan adayların öğrenim düzeylerine uygun ilgili yılın KPSS puanları yanında, öğrenim düzeylerine uygun KPSSP122, KPSSP123, KPSSP124 puanları da hesaplanacaktır. Adayların KPSS puanları KPSS kılavuzunda yer alan “Değerlendirme” maddesinde belirtildiği şekilde hesaplanacaktır. Bu sınava katılacak adaylar için öğrenim düzeylerine göre hesaplanacak olan KPSSP122, KPSSP123, KPSSP124 puanları, KPSS sonuç bilgileri içinde yer almayacak, DHBT sonuç bilgileri içinde yer alacaktır.

Kaynak: Haber7

    Yorumlar

banner11
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner19
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KİM KİMDİR? Tümü
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner12

banner9