19 Ağustos 2017 Cumartesi

Gelir Testi Başvurusu Nasıl Nereye Yapılır?

Yerli telefon yoksa 4G hayal olur!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 4G teknolojisine geçişle ilgili yerli üretim şartı getirdi. teknoloji,bilim,haberleri,haber,yenilik,buluş,icat,4G,LTE,mobil internet,3G,TürkiyeTürkiye’nin teknolojideki gelişmeleri yakından takip eden bir ülke oludğunu

28 Şubat 2013 Perşembe 18:01
Bu haber kez okundu
Yerli telefon yoksa 4G hayal olur!
banner14

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 4G teknolojisine geçişle ilgili yerli üretim şartı getirdi. teknoloji,bilim,haberleri,haber,yenilik,buluş,icat,4G,LTE,mobil internet,3G,Türkiye

Türkiye’nin teknolojideki gelişmeleri yakından takip eden bir ülke oludğunu vurgulayan Yıldırım, “Şimdi gündemimizde 4G var. Ama biz 4. nesile geçmek için öncelikle teknolojiyi halledelim, yerli cihazların üretimini yapalım, Ar-Ge’ye yatırım yapalım. Sonra geçelim diyoruz” dedi.

Dünyada bir çok gelişmiş ülkede kullanılan 4G teknolojisine geçişle ilgili olarak konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, “Önce üretim yapalım, Ar-Ge yatırımlarını arttıralım sonra geçelim” dedi. Dünya Mobil Kongresi’ni ziyaret eden Yıldırım, Türkiye’nin teknolojideki gelişmeleri yakından takip eden ve çabuk uyum sağlayan bir yapıda olduğunu söyledi.

Binali Yıldırım, 3G’den sonra gelecek ve havada fiber hızında mobil iletişime olanak sağlayan 4G teknolisine yerli üretim şartı getirdi. Yıldırım, “Önce teknolojiyi halledelim sonra geçelim diyoruz” dedi. İlk GSMA’ı ziyeret eden Bakan Yıldırım, yerli ve yabancı bir çok şirketle görüşmeler yaptı. Bakan Yıldırım, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer ve beraberindeki heyet Avea’nın GSMA’dedüzenlediği basın toplantısına katıldı. Burada konuşan Yıldırım, 4G teknolojisi için önemli açıklamalar yaptı.

LİSANS VERMEK KOLAY

Türkiye’nin bilişim sektöründe çok hızlı ve doğru yol aldığını söyleyen Yıldırım, şunları söyledi: “Teknolojinin önünde hiç birşey duramaz. Şimdi gündemimizde 4G var. Ama biz 4. nesile geçmek için öncelikle teknolojiyi halledelim, yerli cihazların üretimini yapalım, Ar-Ge’ye yatırım yapalım. Sonra geçelim diyoruz. Çünkü lisans vermek kolay. Yoksa en büyük yatırım altyapıya yapılıyor. Bütün imkanları alt-yapıya yatırırsanız, bu sefer de işletme başarısız oluyor. Sonradan yatırım yapana, haksızlık oluyor.”

BTK Başkanı Tayfun Acarer ise “Davos raporuna göre; Sayın Bakanımızın üzerinde çalıştığı proje ile dünyadaki en geniş mobil kapsamaya sahip ülke Türkiye. Türkiye, bilişimde uluslararası düzenlemeleri yönlendiren bir hale geldi” dedi.

teknoloji
banner18

    Yorumlar

banner11
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner19
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KİM KİMDİR? Tümü
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner12

banner9