17 Ağustos 2017 Perşembe

Gelir Testi Başvurusu Nasıl Nereye Yapılır?

350 polis bin teröristin ailesini ziyaret etti Güncel Haber Sitesi Son Dakika Haberleri Haber ve Spor

Güncel Haber Sitesi Son Dakika Haberleri Haber ve Spor Özel olarak eğitilen 350 polis çözüm sürecini anlatmak için dağdaki bin teröristin ailesini ziyaret etti. Çözümü anlatma görevi verilen BÖF polislerinin Doğu- Güneydoğu Anadolu merkezli ülke çapında yürüttüğü faaliyetl

06 Mayıs 2013 Pazartesi 19:07
Bu haber kez okundu
350 polis bin teröristin ailesini ziyaret etti Güncel Haber Sitesi Son Dakika Haberleri Haber ve Spor
banner14

Güncel Haber Sitesi Son Dakika Haberleri Haber ve Spor Özel olarak eğitilen 350 polis çözüm sürecini anlatmak için dağdaki bin teröristin ailesini ziyaret etti. Çözümü anlatma görevi verilen BÖF polislerinin Doğu- Güneydoğu Anadolu merkezli ülke çapında yürüttüğü faaliyetler kısa sürede etkili sonuçlar doğurdu.

3-4 kişiden oluşan BÖF timleri kapılarını çaldıkları teröristlerin ailelerine, "Türkiye yıllar sonra barış sürecine giriyor. Evladınız teslim olursa TCK'nın ilgili maddeleri gereği tutuklanmayacak, serbest kalacak. Siz de barış sürecine katkıda bulunun. Çocuğunuzun dağdan inmesinde bize yardımcı olun. El ele verip evlatlarınızı dağdan indirelim" dedi.

50 TERÖRİST TESLİM OLDU

Evlatları PKK'nın dağ kadrosunda yer alan ailelerin yüzde 95'i polisle iş birliğini kabul etti. Anne ve babaların sürece dahil edilmesi sonucu doğu-güneydoğu kırsalında faaliyet gösteren 50 terörist silahlarını bırakıp güvenlik güçlerine teslim oldu. PKK'nın 8 Mayıs'ta başlatacağı "geri çekilme" sürecinden önce 50 silahlı teröristin pişmanlık duyarak dağdan inmesi umutları artırdı.

Etkili iletişim eğitimi verildi

Terörle Mücadele Dairesi koordinasyonuyla Antalya, Muğla, İzmir, İstanbul gibi illerde düzenlenen programlarda üniversite hocaları BÖF polislerine; sosyoloji, psikoloji, davranış bilimleri, etkili iletişim, kitle psikolojisi, drama ve tiyatro eğitimi verdi. Bölgelerin örf, âdet ve ananeleri de unutulmadı. Polislerin ziyaretlerde küçük hediyeler götürdüğü bildirildi.

banner18

    Yorumlar

banner11
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner19
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KİM KİMDİR? Tümü
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner12

banner9