23 Ağustos 2017 Çarşamba

Gelir Testi Başvurusu Nasıl Nereye Yapılır?

"Türk bisikletinin zaferi!"

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Uluslararası Bisiklet Birliği'nin yönetim kuruluna seçildi. Müftüoğlu, Türk bisiklet tarihinde UCI yönetimine girmeyi başaran ilk Türk oldu. Müftüoğlu, "Bu benim değil, Türkiye'nin, Türk bisikletinin zaferidir" dedi. Ul

17 Mart 2013 Pazar 21:39
Bu haber kez okundu
banner14
Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Uluslararası Bisiklet Birliği'nin yönetim kuruluna seçildi. Müftüoğlu, Türk bisiklet tarihinde UCI yönetimine girmeyi başaran ilk Türk oldu. Müftüoğlu, "Bu benim değil, Türkiye'nin, Türk bisikletinin zaferidir" dedi.

Uluslararası Bisiklet Birliği ve Avrupa Bisiklet Birliği'nin genel kurulu Fransa'nın başkenti Paris'te yapıldı. Fransa Olimpiyat Komitesi Kongre Salonu'nda yapılan ilk genel kurulda Avrupa Bisiklet Birliği (UEC) başkanı ve yönetim kurulu seçildi.

Polonyalı Başkan Wojiech Walkıewicz, yaş sınırlaması nedeniyle yeniden aday olmadı. UEC Başkanlığı'na Fransa Bisiklet Federasyonu Başkanı David Lappartient ve Moldova Bisiklet Federasyonu Başkanı Andrei Tchmil aday oldu. Tarihinde ilk kez iki başkan adayının yarıştığı UEC Başkanlığı'na 34 ülkenin oyunu alan Fransız Lappartient seçildi.

Daha sonra Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) Yönetim Kurulu seçimi yapıldı. Pat MC Quit'in başkanlığını yaptığı UCI'nin yönetimine Avrupa'dan 8 delege seçildi. Çarşaf liste yöntemiyle yapılan seçimde aday olan Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, 42 delegeden 34'ünün oyunu alarak yönetime girmeyi başardı.

UCI yönetimine, Müftüoğlu ile birlikte Avrupa'dan şu isimler girdi:
Brian Cookson (İngiltere), Renato Di Rocco (İtalya), Artur Lopez (Portekiz), İgor Makarov (Rusya), Peder Pederson (Danimarka), Marian Stetina (Çek Cumhuriyeti), Tom Van Damme (Belçika)

Seçimden sonra Emin Müftüoğlu ve beraberindeki Türk heyeti büyük sevinç yaşadı. Müftüoğlu'nu sadece Türk heyeti değil Avrupalı delegeler de kutlayarak sevincini paylaştı.

Bugüne dek UCI Yönetim Kurulu'na giren ilk Türk olan Müftüoğlu, son derece duygulu ve sevinçli olduğunu söyledi. Yaklaşık 9 yıldır yaptıkları çalışmalar neticesinde Türk bisikletinde önemli gelişmeler sağladıklarını ve bu çalışmaların Dünya, Avrupa bisiklet kamuoyunda yankı uyandırdığını belirten Müftüoğlu, ''Bunların karşılığını ülke olarak aldık ve hak ettiğimiz yere yıllar sonra da olsa gelmeyi başardık. Böyle bir şey kısa bir süre öncesine kadar hayaldi, ama şimdi büyüklerimin ve ekibimin desteğiyle bunu başardık. Bu benim değil, Türkiye'nin, Türk bisikletinin zaferidir'' dedi.
banner18

    Yorumlar

banner11
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner19
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KİM KİMDİR? Tümü
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner12

banner9