23 Ağustos 2017 Çarşamba

Gelir Testi Başvurusu Nasıl Nereye Yapılır?

34 yıllık mahalleye okul müjdesi

Muratpaşa İlçesi'nde 35 bin civarında nüfusa sahip Yenigün Mahallesi sakinlerinin, mahalleye okul yapılması için yıllardır sürdürdüğü çalışmalar sonuç verdi. Mahallede 1072 Sokak'taki araziye okul yapılması için ilk kazma vuruldu. Mahalle sakinlerinin Muhtar Durmuş Karagöz

22 Ocak 2014 Çarşamba 21:41
Bu haber kez okundu
34 yıllık mahalleye okul müjdesi
banner14

Muratpaşa İlçesi'nde 35 bin civarında nüfusa sahip Yenigün Mahallesi sakinlerinin, mahalleye okul yapılması için yıllardır sürdürdüğü çalışmalar sonuç verdi. Mahallede 1072 Sokak'taki araziye okul yapılması için ilk kazma vuruldu. Mahalle sakinlerinin Muhtar Durmuş Karagöz ile kızı Gül Taş öncülüğünde gerçekleştirdiği eğitim seferberliği sonrası 24 derslikli ilkokulun yapımına başlandı.

Bayram havası var

Karagöz, 34 yıl önce kurulan mahallede yıllardır okul olmadığı için çocukların farklı mahallelerdeki okullara gittiğini, yıllardır mahalleli ile birlikte ilgili kurumlara yaptıkları başvuru sonucunda okul inşaatına başlandığını söyledi. Karagöz, "Mahallede bayram havası var. Okulumuza kavuşuyoruz. Bir an önce okulumuzun açılarak çocuklarımızın burada eğitim görmelerini istiyoruz" diye konuştu. Muhtar Karagöz ayrıca, okul yapılan yerin yakınında imar planında okul alanı olarak belirlenen 6 bin metrekare arazinin, Muratpaşa Belediyesi tarafından mülkiyet sorunu çözülerek ortaokul yapılmasını talep ettiklerini dile getirdi.

Mehmet Refioğlu'nun annesi Dilşad Refizade adına yaptırılan ilkokul 24 derslik, 10 anasınıfı dersliği ile çok amaçlı salondan oluşacak. 9 bin metrekare alana yapılan okulun 3 milyon 500 bin liraya mal olması ve inşaatın eylül ayında tamamlanması planlanıyor.

Kaynak: DHA

    Yorumlar

banner11
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner19
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KİM KİMDİR? Tümü
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner12

banner9