17 Ağustos 2017 Perşembe

Gelir Testi Başvurusu Nasıl Nereye Yapılır?

Binlerce Bağ-Kur'luya yeni uygulama

memur haberleri, memurhaber.com, memurlar nekadar maaş alıyor,memur maaşları, memur maaşı 2014, memura zam, memur maaşları nekadar, yeni memur maaşları, zamlı memur maaşları, memur maaşları 2014, memur maaşı zam 2014 Milyonlarca vatandaş Torba Yasa için Meclis'e killitlendi. Peki

11 Ocak 2014 Cumartesi 10:28
Bu haber kez okundu
Binlerce Bağ-Kur'luya yeni uygulama
banner14

memur haberleri, memurhaber.com, memurlar nekadar maaş alıyor,memur maaşları, memur maaşı 2014, memura zam, memur maaşları nekadar, yeni memur maaşları, zamlı memur maaşları, memur maaşları 2014, memur maaşı zam 2014 Milyonlarca vatandaş Torba Yasa için Meclis'e killitlendi. Peki Torba Yasa'da Bağ-Kur'lular için neler var? Bağ-Kur affı kimleri kapsayacak, kimler Bağ-Kur affından yararlanacak? Bağ-Kur'lu da doğum borçlanması yapacak.

Gözler Meclis'ten gelecek kararda. Milyonlarca kişinin heyecanla beklediği torba yasa tasarısı için geri sayım başladı. Bu ay Meclis'te ele alınması beklenen tasarıda, 4C'lilere, Bağ-Kur ve GSS borçlularına da müjde var.

36 AY TAKSİT İMKANI GELİYOR

Tasarı ile 3 milyona yakın Bağ- Kur'lunun da af kapsamına alınması bekleniyor. Edinilen bilgiye göre; yeni düzenleme ile Bağ-Kur'a 24 aydan çok prim borcu olanlar, ana para borcu sabit kalmak kaydıyla, gecikme zamlarının yüzde 50'si silinerek 36 taksitle borcu ödeme imkanına sahip olacak.

BAĞ-KUR'LU DA DOĞUM BORÇLANMASI YAPACAK

Torba tasarıya eklenmesi planlanan doğum teşviği paketiyle doğum borçlanması düzenlemesinde değişikliğe gidiliyor. Mevcut durumda, sadece SSK'lı kadınlar, SSK çalışması başladıktan sonra yaptıkları doğumları borçlanabiliyor ve en çok 2 doğum için 1440 günlük süre kazanabiliyor. Torba kanunda yapılacak düzenleme ile doğum borçlanması sayısı 3 çocuğa çıkarılacak. Sigortalı olmadan önce yapılan doğumlar da borçlanılabilecek. Bağ-Kur'lu kadınlar da doğum borçlanması yapabilecek.

banner18

    Yorumlar

banner11
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner19
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KİM KİMDİR? Tümü
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner12

banner9