17 Ağustos 2017 Perşembe

Gelir Testi Başvurusu Nasıl Nereye Yapılır?

Japonya 100 yıl içinde yok olabilir!

Kobe Üniversitesi'nden bilim adamları bölgedeki volkanik patlamaları incelerken ada halkı için korkutan bir uyarıda bulundu. Kyuşu Adası'ndaki dev volkanik krateri inceleyen araştırmacılar burada olacak bir patlamanın 7 milyon insanı lavlar altında bırakacağını öngörüyor. Pat

26 Ekim 2014 Pazar 09:16
Bu haber kez okundu
Japonya 100 yıl içinde yok olabilir!
banner14

Kobe Üniversitesi'nden bilim adamları bölgedeki volkanik patlamaları incelerken ada halkı için korkutan bir uyarıda bulundu. Kyuşu Adası'ndaki dev volkanik krateri inceleyen araştırmacılar burada olacak bir patlamanın 7 milyon insanı lavlar altında bırakacağını öngörüyor. Patlamadan sonra oluşacak zehirli bulutların tüm Japonya'yı etkisi altına alacağını belirten Japon bilim adamları 127 milyonluk ada ülkesinin yaklaşık 120 milyonunun bu patlamada hayatını kaybedeceğini belirtti. Patlamanın yaşanma ihtimalinin şu anda yüzde 1 ihtimal olasılığında olduğunu söyleyen araştırmacılar bunun göz ardı edilmemesi gereken bir yüzde olduğunun altını çiziyor. "1995 yaşanan 7.2 şiddetindeki Kobe depreminden bir gün önce de böyle bir sarsıntının yaşanma ihtimali yüz de 1 olarak görülüyordu" diye notu düşülen araştırmada Kobe şehrinin çok büyük hasar gördüğünün ve 6400 kişinin hayatını kaybettiğinin altı çizildi.

Araştırma, Japonya'da Ontake Dağı'nda yaşanan ve 51 kişinin hayatını kaybettiği depremden kısa bir süre sonra yayımlandı.

bağlantıYüksekova'da saldırı: 3 güvenlik görevlisi şehit oldu

Harry Potter'da gizli seks sahnesi iddiası

İnsanda bulunan 10 körelmiş organ

Özel izinle çekilen fotoğraflarla Kuzey Kore

    Yorumlar

banner11
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner19
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KİM KİMDİR? Tümü
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner12

banner9