24 Ağustos 2017 Perşembe

Gelir Testi Başvurusu Nasıl Nereye Yapılır?

"Araplar bile IŞİD'e karşı koalisyonda yer aldı, Türkiye ortada yok"

Türkiye'nin IŞİD'e karşı koalisyonda yer almamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önemli rol oynadığına dikkati çeken analizde, "ABD ve Avrupa Birliği ülkelerinin başı çektiği oluşumda Mısır, Suudi Arabistan ve demokratik olmayan ülkeler dahi IŞİD'e karşı g

20 Eylül 2014 Cumartesi 08:57
Bu haber kez okundu
banner14

Türkiye'nin IŞİD'e karşı koalisyonda yer almamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önemli rol oynadığına dikkati çeken analizde, "ABD ve Avrupa Birliği ülkelerinin başı çektiği oluşumda Mısır, Suudi Arabistan ve demokratik olmayan ülkeler dahi IŞİD'e karşı güç birliğine giderken, birisi bu birliktelikte tamamen yanlış tarafta yer alıyor. Bu kişi Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. Adamın kendisi diktatör ve hararetle politik güç topluyor. Suudiler ve Sissi ile büyük problemi var. 2011 yılında büyük bir risk alarak Arap direnişçilerin tarafında yer aldı. Arap ülkelerindeki Müslüman kardeşleri destekledi. Şimdi onların düşmanları ile ittifak yapmayı açıkçası sindiremiyor" görüşlerine yer verildi.

"Esad gitsin diye IŞİD'e göz yumuldu"

"IŞİD'e karşı oluşturulan birlikte ortaya büyük bir paradoks çıktı" görüşünü dile getiren Zeit Yazarı Michael Thumann, “Batı, Araplar ve hatta İran'la işbirliği yaparken, NATO müttefiki Türkiye gemide yer almıyor ya da kısmen bulunuyor. IŞİD'e karşı ittifakta daha çok Arap ülkesi yer alırsa, Batı Türkiye'yi kaybedebilirö diye yazdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın zamanında Beşar Esad'ın devrilmesi için cihatçı grupları desteklediğini öne süren Die Zeit Yazarı Michael Thumann, "Erdoğan uzun süre cihatçıların Türkiye'ye girişine müsaade etti. Bu yolla Beşar Esad'a zarar vereceğini düşündü. Cihatçılar Türkiye sınırından Suriye'ye geçti, Türkiye'deki hastanelerde tedavi edildiler, hatta IŞİD kaçak yollardan Türkiye'ye petrol dahi sattı" dedi.

bağlantıİskoçya bağımsızlığı reddetti!


"Türkiye büyük bedel ödüyor"

Türkiye'nin uzun süreden bu yana IŞİD'in güçlenmesinin bedelini ödediğini kaydeden Michael Thumann, “IŞİD militanları Musul Başkonsolosluğu'nu basarak 49 konsolosluk görevlisini rehin aldı. Çünkü Ahmet Davutoğlu, konsolosluğun boşaltılması yerine, orada kalmaları talimatı verdi. Şimdi Suriye sınırında olduğu gibi İstanbul da dahil, Türkiye'nin her tarafında cihatçılar bulunuyor. Erdoğan IŞİD'in bombalanmasına izin verirse, Türk kentlerinde bir gün bombaların patlayacağını beklemeliö görüşlerine yer verdi.

IŞİD'e karşı savaşta PKK'ya da silah verilmesi ve Beşar Esad'la işbirliğine gidilmesinin Türkiye'yi rahatsız edeceğini savunan Thumann, “Erdoğan'ın düşman olarak gördüğü Esad'la işbirliği, Türkiye'nin kaybedilmesi anlamına gelir" diye yazdı.

bağlantıPKK Türkiye'de yaşayan Kürt gençlerinden yardım istedi!

banner18

    Yorumlar

banner11
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner19
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KİM KİMDİR? Tümü
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner12

banner9