19 Ağustos 2017 Cumartesi

Gelir Testi Başvurusu Nasıl Nereye Yapılır?

Facebook otomatik video oynatma nasıl kapatılır?

facebook video başlatma kapatma, facebook otomatik video oynatma kapatma, facebook otomatik video başlatma, facebook otomatik video oynatma, facebook, İnternet haberleri, İnternet Facebook kullanıcıları yeni gelen bir özellikten dolayı oldukça şikayetçi görünüyor. Facebook otomatik vi

02 Eylül 2014 Salı 19:42
Bu haber kez okundu
Facebook otomatik video oynatma nasıl kapatılır?
banner14

facebook video başlatma kapatma, facebook otomatik video oynatma kapatma, facebook otomatik video başlatma, facebook otomatik video oynatma, facebook, İnternet haberleri, İnternet Facebook kullanıcıları yeni gelen bir özellikten dolayı oldukça şikayetçi görünüyor. Facebook otomatik video oynatma özelliği kullanıcılar tarafından pek beğeni görmese, hatta sık sık şikayet de edilse aslında Facebook otomatik video oynatmayı kapatma oldukça basit bir kaç adımdan ibaret.

Facebook kullanan kullanıcılar için başlayan bu otomatik video oynatmanın asıl amacı bir süre sonra otomatik oynayan reklam videolarına geçiş yaparak Facebook için bir ek reklam geliri oluşturmak.

Facebook otomatik video oynatma özelliği kapatma

Yapmanız gerekenler oldukça basit. Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan ok işaretine tıklayıp ayarlara girmeniz gerekiyor. Otomatik video oynatma özelliğini kapatmak için ise bundan sonra sol tarafta yer alan videolara tıklıyorsunuz ve açılan ayarlar menüsünden Videoları Otomatik Oynat özelliğini kapalı hale getiriyorsunuz.

Android ve iOS Facebook otomatik video başlatma özelliğini kapatma

Android için Facebook uygulamasına girdikten sonra Ayarlar menüsüne gitmeniz ve Video Otomatik Oynatımı özelliğini devre dışı bırakmanız gerekiyor.

iOS için ise Ayarlar menüsünden sonra yine Facebook uygulamasının Ayarlar'ına girip video seçeneğini kapalı durumuna getirmeniz yeterli oluyor.

Ayrıca Facebook, haber kaynağınızda üçüncü parti uygulamalar tarafından otomatik olarak paylaşılan gönderilerin sayısını azaltmak için düğmeye bastı. Bu değişiklikle beraber üçüncü parti uygulamaların haber kaynağında gösterdiği içeriklerde azalma gözlenecek.
 
Sosyal devin bu hamleyi yapmasındaki amacı, tahmin edebileceğiniz gibi spam gönderileri mümkün olduğunca göz önünden uzak tutmak. 
 
Bunun yanında firma, yaptığı araştırmalarda kullanıcıların kişisel olarak paylaşılan içeriklere olan ilginin daha çok olduğunu, otomatik gönderilerin ise kafa karıştırdığını ortaya çıkarmış. 
 
Ancak değişiklik, üçüncü parti uygulamaların hiçbir şey paylaşamayacağı anlamını taşımıyor. Facebook'un geliştirici sayfasındaki bir açıklamaya göre otomatik gönderilerin önceliği düşürülecek ve kişisel gönderilere önem verilecek.
 
Otomatik paylaşımın Facebook'un büyümesine olan katkısı hiç de az değil ama artık spam içerik olarak görüldüklerinden, firmaya zarar vermeye başlamıştı.

Kaynak: Haber7

    Yorumlar

banner11
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner19
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KİM KİMDİR? Tümü
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner12

banner9