17 Ağustos 2017 Perşembe

Gelir Testi Başvurusu Nasıl Nereye Yapılır?

Su çiçeği aşısı ne zaman yapılır?

Su çiçeği aşısı ne zaman yapılır? Su çiçeği aşısı nasıl yapılır, su çiçeği aşısı yaptırma ve çocuklara kaç yaşında su çiçeği aşısı yaptırılmalı tüm soruların yanıtlarına sagliksiteniz.com ’da cevap bulacaksınız. çocukların sağlığını tehdit eden

24 Ekim 2014 Cuma 07:20
Bu haber kez okundu
Su çiçeği aşısı ne zaman yapılır?
banner14
Su çiçeği aşısı ne zaman yapılır?

Su çiçeği aşısı nasıl yapılır, su çiçeği aşısı yaptırma ve çocuklara kaç yaşında su çiçeği aşısı yaptırılmalı tüm soruların yanıtlarına sagliksiteniz.com ’da cevap bulacaksınız.

çocukların sağlığını tehdit eden ve ciddi komplikasyonların gelişmesini tetikleyen su çiçeği hastalığından korunmalarını sağlamanın en etkili yolu, su çiçeği aşısı yaptırmaktır. Su çiçeği aşısı doğru zamanda yapıldığında çocukların sağlığını en üst seviyede korumaktadır.

Su çiçeği çocukluk döneminde sıkça görülen ağlık problemlerinin başında gelmektedir. Özellikle de okul öncesi çocuklarında su çiçeği riski daha yüksektir. Yaşları 1 ile 14 arasında olan her çocuğun su çiçeği aşısı yaptırmış olması gerekir. Su çiçeği aşısı %100 koruma sağlamaz ama su çiçeğine yakalanırsa bile hafif bir şekilde kısa sürede atlatmaktadır.

Su çiçeği aşısı diğer aşılarla birlikte uygulanabilir. Bir yaşını doldurmuş olan çocuklara güvenle su çiçeği aşısı yaptırılabilir. Çocuklarınızın bir yaşını doldurmasını bekleyin ve daha sonra uygun bir dönemde su çiçeği aşısı yaptırın. Eğer çocuk ergenlik dönemine geldiği halde halen su çiçeği geçirmemiş ise mutlaka aşı yaptırma fırsatı kaçırılmamalıdır.


Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne sağlığı, böbrek yetmezliği ve çocuk sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.

Bakılanlar: su çiçeği aşısı ne zaman yapılır

Etiketler: çocuklara kaç yaşında su çiçeği aşısı yaptırılmalı, su çiçeği aşısı kaç yaşında yapılır, su çiçeği aşısı nasıl yapılır, su çiçeği aşısı yaptırma

16 Eylül 2014, 19:45:37; Kategori: Anne ve Çocuk Sağlığı.

banner18

    Yorumlar

banner11
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner19
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KİM KİMDİR? Tümü
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner12

banner9