23 Ağustos 2017 Çarşamba

Gelir Testi Başvurusu Nasıl Nereye Yapılır?

Okulda hastalıklardan korunma yolları

Okulda hastalıklardan korunma yolları Okula giden küçük çocuklarınızın hastalanmasını önlemek için okullarda hastalıklardan korunma yöntemleri nelerdir, okula giden çocukların hasta olmaması için ne yapmalı ve okullarda çocukları hastalıklardan koruma yolları hakkında aile

24 Ekim 2014 Cuma 07:20
Bu haber kez okundu
Okulda hastalıklardan korunma yolları
banner14
Okulda hastalıklardan korunma yolları

Okula giden küçük çocuklarınızın hastalanmasını önlemek için okullarda hastalıklardan korunma yöntemleri nelerdir, okula giden çocukların hasta olmaması için ne yapmalı ve okullarda çocukları hastalıklardan koruma yolları hakkında aileleri sagliksiteniz.com ’da bilgilendirdik.

Okul çağındaki çocukların bulaşıcı hastalıklardan korunma yolları hakkında uzmanların yaptıkları açıklamalara sayfamızda yer verdik. Kış aylarının da gelmesiyle birlikte çocukların bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı dirençli olmasını sağlamak siz ailelerin elinde. Özellikle de okullarda görülen hastalıklar bulaşıcı olabiliyor ve ciddi hastalıklar erken yaşlarda çocukların yakısına yapışıyor. Çocukları okullardan bulaşıcı hastalıklardan korumak için dikkat edilmesi gerekenler bakın neler.

El yıkama: Mutlaka okula giden her çocuğun düzenli olarak ellerini yıkama alışkanlığı kazanması gerekir. Hem ders çıkışı sonrası hem de ders girişi öncesi çocuklar ellerini sabunla iyice yıkamalıdır. Çocuklarınızın çantasına sadece kendi kullanması için sıvı yada katı sabunlar koyun.

Çocukları okul çağında sıkça görülen hastalıklara karşı aşılamakta önemlidir. Özellikle de kış aylarında sıkça rastlanan grip hastalığına karşı mutlaka aşı yaptırılmalıdır. Bir diğer önemli nokta ise ev temizliğidir. El ile temas edilen bölgelerin (kapı kolları, masa üstleri, bilgisayar klavyeleri, telefon, elektrik düğmeleri vs.) dezenfekte edilmesi gerekir.

Öksüren, hapşıran hasta olan herkesten çocuklar uzak tutulmalıdır. Evde sigara içen ebeveynler mutlaka sigara dumanından çocuklarının etkilenmemesi için, dışarıda sigara içmelidir. Mümkünse sigara bırakılmalıdır. Çocukların güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olması için beslenmeleri de son derece önemlidir. Okula giden her çocuk sabah kahvaltısı yapmalı ve kahvaltıda bir bardak süt içmelidir. Çocuğun uyku süresine de dikkat etmekte fayda var.


Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne sağlığı, böbrek yetmezliği ve çocuk sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.

Bakılanlar: anne ve çocuk sağlığı nelerdir

Etiketler: bulaşıcı hastalıklardan korunma yolları, çocuk hastalıkları, okul dönemi hastalıkları, okula giden çocukların hasta olmaması için ne yapmalı, okullarda çocukları hastalıklardan koruma yolları, okullarda hastalıklardan korunma yöntemleri nelerdir

30 Eylül 2014, 17:30:10; Kategori: Anne ve Çocuk Sağlığı.

    Yorumlar

banner11
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner19
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KİM KİMDİR? Tümü
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner12

banner9