17 Ağustos 2017 Perşembe

Gelir Testi Başvurusu Nasıl Nereye Yapılır?

Okula giden çocuk kaç saat uyumalı

Okula giden çocuk kaç saat uyumalı okula giden çocuklar kaç saat uyumalı, çocuklar kaç saat uyumalı ve okula giden çocuk için ideal uyku süresi nedir tüm anne ve babalar için sagliksiteniz.com ’da bu soruların yanıtlarına makalemizde yer verdik. Okula giden çocukların uyku d

24 Ekim 2014 Cuma 07:20
Bu haber kez okundu
Okula giden çocuk kaç saat uyumalı
banner14
Okula giden çocuk kaç saat uyumalı

okula giden çocuklar kaç saat uyumalı, çocuklar kaç saat uyumalı ve okula giden çocuk için ideal uyku süresi nedir tüm anne ve babalar için sagliksiteniz.com ’da bu soruların yanıtlarına makalemizde yer verdik.

Okula giden çocukların uyku düzenine ve saatine dikkat etmeleri okulda daha başarılı bir öğrenci olmalarına da katkı sağlar. Çünkü okula giden çocuk eğer 8 saat gibi ideal bir sürede uyursa, beyin fonksiyonları daha iyi çalışacak ve beynin öğrenme kapasitesi kendini geliştirecektir. Uzmanlar mutlaka her okula giden çocuğun 8 saat uyumasını tavsiye etmektedir.

Okula giden çocukların uyku eksikliği yaşaması çocukların fiziksel gelişim ve okula konsantre olmakta güçlük çekmelerine yol açar. Geç saatlerde uyuyan ve sabahları da erkenden kalkan çocuklar böyle bir uyku alışkanlığı sürdükleri zaman gün içinde sürekli uyuyacak ve uyanık kalmaları imkansız olacak.

Çok erken saatte de çocukları uykuya yollamak yanlıştır. Mutlaka her çocuk için makul bir uyku saati belirlenmeli ve çocuklar o saatte uyumaya gitmelidir. Erken saatlerde uykuya gönderilen çocuklar gece sık sık uyanır, uykuları bozulur ve gün içinde yine uyku problemleri yaşarlar.


Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne sağlığı, böbrek yetmezliği ve çocuk sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.

Bakılanlar: ılkokula gıden bır cocuk kac saat uyumakı

Etiketler: çocuklar için ideal uyku, çocuklar kaç saat uyumalı, okula giden çocuk için ideal uyku süresi nedir, okula giden çocuklar kaç saat uyumalı

15 Eylül 2014, 16:30:03; Kategori: Anne ve Çocuk Sağlığı.

    Yorumlar

banner11
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner19
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KİM KİMDİR? Tümü
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner12

banner9