17 Ağustos 2017 Perşembe

Gelir Testi Başvurusu Nasıl Nereye Yapılır?

Çocuklarda uykusuzluğun nedenleri

Çocuklarda uykusuzluğun nedenleri Çocuklarda uykusuzluk sebepleri, çocuklarda uykusuzluğun nedeni nedir ve çocuklarda uyku sorunları sebepleri hakkında tüm anne ve babaların merak ettiklerine sagliksiteniz.com ’da yer verdik. Uykuya dalmada zorlanma, gece yarıları sık sık uyanma,

24 Ekim 2014 Cuma 07:20
Bu haber kez okundu
Çocuklarda uykusuzluğun nedenleri
banner14
Çocuklarda uykusuzluğun nedenleri

Çocuklarda uykusuzluk sebepleri, çocuklarda uykusuzluğun nedeni nedir ve çocuklarda uyku sorunları sebepleri hakkında tüm anne ve babaların merak ettiklerine sagliksiteniz.com ’da yer verdik.

Uykuya dalmada zorlanma, gece yarıları sık sık uyanma, kabuslar görme ve uyurgezerlik sorunları yaşama genellikle yaşamımızın ilk yıllarında yani çocukluk dönemlerimizde de sık sık ortaya çıkabilen sorunların başında gelmektedir. Çocukluk döneminde ortaya çıkan uykusuzluk sorunlarının altında ciddi psikolojik problemler ya da uyumayı zorlaştıran bir takım hastalıklar yer alabilir. Çocuklarda uykusuzluk neden olur, uzmanlarımızın açıklamalarına hep birlikte bir göz atalım.

Anne ve babaların çocuklarının gece uyumamasından şikayet ederler ve onları uykuya dalmada zorlaştıran şeyler nelerdir merak ederler. Çocukların uykusuzluk sebepleri oldukça çeşitlidir. Birçok çocuk uyumamakta ısrarcıdır ve geceleri çocukları yatağına yatırmak işkenceye bile dönüşebilir. Özellikle de oyun ve okul öncesi çocuklarda bu sorun ile sık sık karşılaşılır.

Çocuklarda uykusuzluk nedenleri ortamın sessiz sakin ve olmamasından, yatağın rahat olmamasından, sevdiği oyuncağı yanına almasından, karanlıkta uyumaktan korkmasından gibi çeşitli nedenlerdir. Ayrıca çalışan anne ve babaların çocukları geceleri ailesi ile vakit geçirmek ister ve erkenden yatırıldığı zamanda uyumak istemez, uyuyamaz. Sıkıntılı ve gergin olan çocuklarda uykusuzluk sorunları görülür.


Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne sağlığı, böbrek yetmezliği ve çocuk sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.

Bakılanlar: çoçuklarda uykusuzluğun nedenleri

Etiketler: çocuklarda uyku bozuklukları, çocuklarda uyku düzensizliği, çocuklarda uyku problemi, çocuklarda uykusuzluğun nedeni nedir, çocuklarda uykusuzluk sebepleri

23 Eylül 2014, 15:30:37; Kategori: Anne ve Çocuk Sağlığı.

banner18

    Yorumlar

banner11
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner19
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KİM KİMDİR? Tümü
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner12

banner9