19 Ağustos 2017 Cumartesi

Gelir Testi Başvurusu Nasıl Nereye Yapılır?

Çocuklarda antibiyotik yan etkileri nelerdir?

Çocuklarda antibiyotik yan etkileri nelerdir? Bilinçsiz kullanılan birçok ilaçta olduğu gibi çocuklarda antibiyotik kullanımı yan etkileri, antibiyotiklerin çocuklara zararları nelerdir ve çocuklarda sık antibiyotik kullanımı nelere yol açar tüm ailelerin merak ettiği soruların

24 Ekim 2014 Cuma 07:20
Bu haber kez okundu
Çocuklarda antibiyotik yan etkileri nelerdir?
banner14
Çocuklarda antibiyotik yan etkileri nelerdir?

Bilinçsiz kullanılan birçok ilaçta olduğu gibi çocuklarda antibiyotik kullanımı yan etkileri, antibiyotiklerin çocuklara zararları nelerdir ve çocuklarda sık antibiyotik kullanımı nelere yol açar tüm ailelerin merak ettiği soruların yanıtlarına sagliksiteniz.com ’da yer verdik.

Gerek görülmediği sürece antibiyotik kullanılmamasına dikkat çeken uzmanlar, özellikle de erken yaşlarda çocukların kullandığı antibiyotiklerin hem yan etkileri hem de bir takım zararları olduğunu açıkladılar. Erken yaşlarda, çocukluk döneminde kullanılan antibiyotikler mutlaka doktorların tavsiye ettiği dozda olmalı ve belirtilerin kullanım süresini aşmamalıdır. Aksi durumda çocuklarda antibiyotiklerin yan etkileri ve zararları kendini göstermeye başlayacaktır.

Ailelerin bilinçsiz bir şekilde çocuklarına antibiyotik ilaç vermeleri, bağışıklığı kötü etkiliyor. yüksek dozlarda çocukların kullandığı antibiyotikler bulantı, kusma, ishal, ciltte kızarık ve kaşıntılı allerjik döküntülere yol açabilir. Antibiyotik ilaçların yan etkileri yanı sıra bağırsak düğümlenmesi gibi ciddi hastalıkların ortaya çıkma riski de çok yüksek.

Çocuklarda uzun süreli antibiyotik kullanımı obeziteye de yol açmaktadır. Ayrıca amipli dizanteri, bakteriyel dizanteri, tifo, bağırsak düzensizliği, kabızlık ve ishal gibi sorunlarda çocukların kullandığı antibiyotik ilaçların zararları başında gelmektedir. Bilinçsiz kullanılan her antibiyotik sadece çocukların sağlığını da değil, yetişkinlerin de sağlığını ciddi oranda etkilemektedir.


Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne sağlığı, böbrek yetmezliği ve çocuk sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.

Bakılanlar: sürekli antibiyotik kullanımı nelere yol acar

Etiketler: antibiyotik kullanımı, antibiyotiklerin çocuklara zararları nelerdir, çocuklarda antibiyotik ilaçların yan etkileri, çocuklarda antibiyotik kullanımı yan etkileri, çocuklarda sık antibiyotik kullanımı nelere yol açar

30 Eylül 2014, 15:33:17; Kategori: Anne ve Çocuk Sağlığı.

banner18

    Yorumlar

banner11
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner19
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KİM KİMDİR? Tümü
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner12

banner9