17 Ağustos 2017 Perşembe

Gelir Testi Başvurusu Nasıl Nereye Yapılır?

Çocuk felci aşısı ne zaman yapılır?

Çocuk felci aşısı ne zaman yapılır? Şu sıralar gündemde olan çocuk felci aşısı ne zaman vurulur,çocuk felci aşısı kaç yaşında yapılır ve çocuk felci aşısı hakkında tüm merak edilenler sagliksiteniz.com ’da açıklandı. Çocuk felci tedavisi olmayan ölümcül hastal

24 Ekim 2014 Cuma 07:20
Bu haber kez okundu
Çocuk felci aşısı ne zaman yapılır?
banner14
Çocuk felci aşısı ne zaman yapılır?

Şu sıralar gündemde olan çocuk felci aşısı ne zaman vurulur,çocuk felci aşısı kaç yaşında yapılır ve çocuk felci aşısı hakkında tüm merak edilenler sagliksiteniz.com ’da açıklandı.

Çocuk felci tedavisi olmayan ölümcül hastalıklardan bir tanesi olduğu için, çocuk felci aşısı kesinlikle ihmal edilmemelidir. Ağızdan damla şeklinde uygulanan çocuk felci aşısı, bacaktan veya koldan enjeksiyon şeklinde uygulanmaktadır.

Aşılamaya herhangi bir engeli bulunmayan tüm bebeklere çocuk felci aşısı vurulur. -Çocuk felcinde aşılama bir veya iki ay ara ile üç doz 2., 3., 4. veya 2., 4., 6. aylarda ve 16-18 ay arasında dördüncü doz olmak üzere toplam 4 dozdan oluşmaktadır.

Tekrar çocuk felci aşısı ise 4-6 yaş arasında (okul öncesinde ancak üçüncü doz çocuk felci aşısı 4 yaş veya daha geç bir dönemde uygulanacak kadar aşılama şeması gecikmediyse)uygulanır. Çocuk felci aşısının ihmali kalıcı sakatlıklara, felç durumuna ve ölüme yol açar. Şu sıralar çocuk felcinin gelişme riski artmıştır. İstanbul ’da birçok ilçede çocuklara çocuk felci aşısı yapılmaktadır.


Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne sağlığı, böbrek yetmezliği ve çocuk sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.

Etiketler: bebeklere çocuk felci aşısı, çocuk felci aşısı, çocuk felci aşısı hangi aylarda vurulur, çocuk felci aşısı kaç yaşında yapılır, çocuk felci aşısı ne zaman vurulur

20 Ekim 2014, 08:00:06; Kategori: Anne ve Çocuk Sağlığı.

    Yorumlar

banner11
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner19
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KİM KİMDİR? Tümü
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner12

banner9