23 Ağustos 2017 Çarşamba

Gelir Testi Başvurusu Nasıl Nereye Yapılır?

30 milyon çocuk okula gidemiyor

BM Çocuk Fonu,okul, okul çağı, çocuk milyonlarca çocuk, 30 milyon, GÜNCEL haberleri, GÜNCEL (UNICEF) dünya genelinde eğitim çağındaki 30 milyon çocuğun çatışmalar ya da ülkelerinde yaşanan olağanüstü durumlar nedeniyle okula gidemediğini bildirdi. UNICEF'ten yapılan açıkl

10 Eylül 2014 Çarşamba 07:26
Bu haber kez okundu
30 milyon çocuk okula gidemiyor
banner14

BM Çocuk Fonu,okul, okul çağı, çocuk milyonlarca çocuk, 30 milyon, GÜNCEL haberleri, GÜNCEL (UNICEF) dünya genelinde eğitim çağındaki 30 milyon çocuğun çatışmalar ya da ülkelerinde yaşanan olağanüstü durumlar nedeniyle okula gidemediğini bildirdi.

UNICEF'ten yapılan açıklamada, Eylül ayı ile birlikte bir çok ülkede çocukların okullarına döndüğü, ancak milyonlarca çocuğun bu imkandan mahrum kaldığı kaydedildi.

Açıklamada yaklaşık 30 milyon çocuğun ülkelerindeki çatışmalar ya da olağanüstü koşullar nedeniyle okullarına gidemediği belirtilerek, "Dünya genelinde çatışma bölgelerindeki tüm çocukların yaklaşık yarısı okula gidemiyor" ifadelerine yer verildi.

Çatışmalarda okulların hedef alındığı vurgulanan açıklamada, Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki okulların üçte birinin bombalandığı, yakıldığı ya da silahlı gruplar tarafından işgal edildiği kaydedildi.

Batı Afrika'da etkili olan Ebola virüsünün de eğitim öğretimi etkilediğinin belirtildiği açıklamada, virüs nedeniyle Liberya ve Sierra Leone da ilk ve orta dereceli okulların yıl sonuna kadar kapalı kalacağı ve bundan 3 buçuk milyon öğrencinin etkileneceği vurgulandı.

3 MİLYON SURİYELİ ÇOCUK OKULDAN UZAK

UNİCEF'in açıklamasındaki bazı önemli rakamlar şöyle:

"Gazze'de 300 bin kişinin sığınma yeri olarak kullandığı 100'den fazla okulun eğitim öğretimde kullanılabilmesi için rehabilite edilmesi gerekiyor.

Suriye'de okul çağındaki çocukların yarısını oluşturan 3 milyon çocuk düzenli eğitimden mahrum.

Ukrayna'da yaklaşık 290 okul son çatışmalar nedeniyle zarar gördü ya da yıkıldı."

Açıklamada, çatışmalardan etkilenen çocukların ve ülkeleri dışına göç etmek zorunda kalmış öğrencilerin eğitimlerine devam edebilmeleri için UNICEF'in eğitim malzemeleri ve geçici sınıf desteği verdiği kaydedilerek, tüm taleplere yanıt verilebilmesi için daha fazla fona ihtiyaç olduğu vurgulandı.

    Yorumlar

banner11
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner19
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KİM KİMDİR? Tümü
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner12

banner9